tr (0312) 222 56 83 Pzr - Cum 09:00 - 18:00 Mebusevleri Mah. Ayten Sk. No.39/4 06570 - Çankaya/ANKARA

“Her öğrenci önemlidir!” projemizin kapanış toplantısını gerçekleştirdik

Akademisyenler Birliği Derneği, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle hayata geçirdiği “Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi” hibe programı kapsamında yürütülen “Her Öğrenci Önemlidir!” projesinin kapanış konferansı, 24 Ekim 2023 Salı günü Gazi Üniversitesi’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Bu önemli etkinlik, Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu’nda saat 09:30’da başladı. Konferans, özellikle öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için bütünleştirici eğitim hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik önemli bilgilerin paylaşıldığı ve deneyimlerin tartışıldığı bir platform oldu.

Konferansa, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ın yanı sıra, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar da dahil olmak üzere çok sayıda değerli akademisyen, öğretmen ve uzman katıldı. Katılımcılara, projenin yürütülmesi sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Akademisyenler Birliği Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İsmail Şahin açılış konuşmasını yaparken dernek olarak tamamladıkları anlamlı projelerden birinin daha sonuna gelindiğini belirtti. Akademisyenler Birliği Derneği Projeler Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Tayfun Fındık, proje süreci boyunca elde edilen verileri paydaşlarla paylaştı.

Kısa film gösterilerin ardından T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız söz alarak proje ekibine ve akademisyenlere katkılarından dolayı teşekkür etti ve bu çalışmaların devamının geleceğini belirttiler.

Etkinlik, öğrenme güçlüğüne dair bir panelle devam etti. Panelde; Doç. Dr. Ufuk Özkubat’ın moderatörlüğünde, Prof. Dr. İ. Birkan Güldenoğlu, Doç. Dr. Veysel Aksoy, ve Doç. Dr. Alpaslan Karabulut gibi alanında uzman isimler, öğrenme güçlüğü olan bireylerde okuma, anlama ve matematik becerileri konusunda bilgilerini paylaştı ve erken dönem gelişimsel belirtiler üzerine değerli görüşlerini sundu.

Katılımcılar, konferansın soru-cevap kısmında uzmanlara bireysel sorularını yöneltme fırsatı buldu. Toplantının amacı, öğrenme güçlüğü çeken öğrencilere yönelik eğitim hizmetlerini geliştirmek ve bu alandaki bilinci artırmak olduğu vurgulandı.

Projenin kapanış konferansı, eğitimciler ve akademisyenler arasında bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı açısından oldukça verimli geçti. Katılımcılar, öğrenme güçlüğü konusunda daha donanımlı ve bilinçli bir şekilde eğitim faaliyetlerine devam etme konusunda hemfikir oldular.

About the author